אייפון כפתור הבית לא עובד

אייפון כפתור הבית לא עובד
כשכפתור הבית באייפון לא עובד, מדובר בדראמה לא קטנה (וראינו מקרים שהיא אף קשה מנשוא). מכשירי הסלולארי של אייפון שינו את פני העולם, לא פחות ולא יותר. אנשים עומדים בתור שעות על גבי שעות בכדי לתפוס ראשונים את המכשיר החדש ביום השקתו, חנויות אפל והחנויות שמוכרות את מוצרי החברה משגשגות בכל העולם, וגם אצלנו, בישראל, ההמונים בוחרים באייפון, ולא מתחרטים על כך.
אבל מה קורה כשכפתור הבית באייפון לא עובד? האמת היא שבמרבית המקרים, אם הכפתור היחידי שלא מתפקד במכשיר הוא כפתור הבית, ניתן עוד להשתמש במכשיר, פשוט בנוחות ויעילות מופחתת. לעיתים מדובר בתקלה ראשונית ומבודדת אשר לא מעידה על נזק משני, אך לעיתים זה סימן שמשהו לא טוב קורה במכשיר, וכדאי לבדוק זאת בהקדם. הבעיה הגדולה יותר היא כאשר מסתמכים על חיישן טביעות האצבע המותקן בכפתור הבית באייפון. כשהוא לא עובד, אתם עלולים "להינעל מחוץ למכשיר", וזו כבר בעיה רצינית יותר, ולא רק למכורים למכשיר, או אלו התלויים בו לעבודה.
מכשירי האייפון עולים לא מעט. נכון, הם נותנים שירות יוצא מגדר הרגיל. העיצוב של הסלולאריים הללו יפה במיוחד, התפקוד שלהם חלק ונעים, ממשק המשתמש מזמין, והמכשירים פשוט נוחים לשימוש. ועדיין, יש לקחת בחשבון שאתם מחזיקים בידכם מכשיר טכנולוגי יקר, וכשמשהו מתקלקל בו, זה דבר שיש להתייחס אליו במהירות וביעילות, בעיקר עם אייפון.
כפתור הבית לא עובד – ואז הזרימה ההרמונית שמאפיינת את השימוש במכשירי אייפון נפגמת. לא רק בסלולארי החכם, רוב מכשירי אפל מתאפיינים בממשק משתמש חלק ונוח, שנשען על מינימום כפתורים. היכולת לעבור בלחיצת כפתור קלה למסך הראשי היא אחת התכונות הנוחות לשימוש, וכשהיא נעלמת, חווית המשתמש נפגמת.
לא להזניח אייפון כשכפתור הבית לא עובד
אם המילה לחות מרגישה לכם קצת חלקלקה, ואם המילה רטיבות מחלחלת לכם לתודעה, אז דעו לכם שלא רק כאן במדינתנו הלחה, בכל העולם מכשירים סלולאריים (ומכשירים אלקטרוניים בכלל) סובלים מלחות. חשמל ומים לא מסתדרים, ומכשירים עתירי טכנולוגיה שמבלים הרבה מהזמן שלהם בכף יד אנושית עלולים לפגוש לחות ורטיבות.
לא רק מתאונות מצערות של שפיכת כוס מים או נפילת המכשיר לאסלה, דברים שקורים שוב ושוב ומתאפיינים בפרצוף עגום במיוחד, כי יש תחושה של אי-נעימות, של תקלה שיכולנו לגמרי להימנע ממנה עם מעט תשומת לב. אם זה או אירוע דומה לזה קרו לכם, נסו לחייך בידיעה שאתם לא לבד, וכי מדובר באחת התקלות הנפוצות ביותר, לא רק באייפון. כפתור הבית לא עובד מסיבות שונות, ותאונה רטובה היא פשוט דוגמא לכך.
הפיתרונות שמצאה חברת אפל לבעיה הנפוצה הם:
יצירת מכשירים עמידים בפנים מים
הסרת מכשיר הבית בסדרת IPHONE X שיצאה לאוויר העולם כבר ב-2017
פונקציה חילופית לכפתור בית בתוך מסך המגע
באייפון, כפתור הבית לא עובד לא רק בגלל רטיבות כמובן, כך שהפיתרון האלגנטי של יצירת מכשירים עמידים בפני מים פותר בעיה אחת, אך לא את כולן. יש משהו מקסים וכמעט קסום בעדינות המורכבת של המכשיר עתיר הטכנולוגיה לצד הקשיחות שלו והיכולת שלו לספוג מכות יבשות (עדיף על פני לספוג מים, זה בטוח). האייפון שלכם יכול ליפול, להתרסק, להחליק ולהיתקע באינספור מכשולים במהלך חייו, ועדיין לתפקד. זה כמעט נס, אך כך הדבר. העמידות בפני מים היא רק תוספת חיונית וחשובה למכשיר שהוא בין כה וכה עמיד למדי.
הפיתרון השני של הסרת כפתור הבית נוח לרבים, אך לא נוח לאחרים. המעבר לשימוש בכפתור אחד פחות אומר גם שהיכולת להשתמש בפיתרון השלישי, מעקף לכפתור הבית, נעלמת, ואתם יכולים בקלות למצוא עצמכם מתוסכלים מאובדן הפונקציונאליות. הפיתרון השלישי שהוא הפונקציה החילופית לכפתור הבית היא פיתרון זמני אלגנטי שמאפשר לכם ליהנות מהשימוש בפונקציה של כפתור בית, בלי כפתור, דרך מסך המגע. מסורבל יותר, פחות אלגנטי, אבל לפחות לא נוקאאוט מלא. הפונקציה נמצאת בהגדרות, כללי, נגישות, גוללים מטה עד לפונקציה Assistive Touch, ומפעילים אותו. הפעולה תזניק כפתור תומך על גבי מסך המגע, עם 4 אופציות פופולאריות במכשיר – שליטה קולית, מועדפים, מכשיר, ו… ניחשתם נכון, בית! כל זה נועד, כמובן, ללוות אתכם לביקור המהיר שלכם במעבדת התיקונים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שוחח איתנו ונעזור לך
צריך עזרה?