איך לשמור על בריאות הסוללה באייפון

איך לשמור על בריאות הסוללה באייפון

לפני שנתחיל לדעת איך לשמור על בריאות הסוללה באייפון, יש להבין כיצד נטענות הסוללות. רוב הסוללות, מכילות תמיסה הנקראת אלקטרוליט, כאשר הן נוגעות בקוטב החיובי והשלילי בקצותיה של הסוללה. זה מה שמאפשר נדידת יונים.  זרם חשמלי יועבר למעגל החיצוני ואם אוזל מאגר הליתיום עם היונים בקוטב השלילי הזרם פשוט ייפסק. מצב זה מוכר לנו, כאשר הסוללה מתרוקנת.  סוללה כמובן שעם הזמן מתיישנת ולרוב בערך כל שנתיים לשנתיים וחצי, מחליפים סוללה, גם אם ידענו איך לשמור על בריאות הסוללה באייפון. כאש מטעינים הרבה את הסוללה השעון מתחיל את הספירה לאחור, אבל מצד שני ניתן לדעת איך לשמור על בריאות הסוללה באייפון.

 

כל יצרנית טלפון חכם, מגדירה את אחוזי הסוללה בדרך שלה, כך שאם רשום לכם 100% סוללה אין זה אומר שאכן היא מלאה עד הסוף. ישנם טיפים כמו איך לשמור על בריאות הסוללה באייפון, כמו למשל לא להטעין את הנייד למשך כל הלילה, היות וטעינת יתר עשויה לפגוע בסוללה. הכוונה היא כאשר מדובר על חימום יתר. יש להימנע גם ממקור של חום בצמוד לטלפון הנייד, אם ברכב בימי הקיץ החמים, או כאשר אתם מניחים את הנייד שלכם ליד תנור חימום או כיריים לבישול. אין אנו צריכים לרוץ כל היום ולבדוק את אחוזי הסוללה. תוכלו להטעין את הנייד שלכם כמה פעמים ביום ולפרקי זמן קצרים והסוללה שלכם, לא חייבת לעמוד על 100% כל הזמן.

 

אל תחשש לגבי התנפחות הסוללה באיפון שלכם

אין לכם ממה לחשוש בדבר התנפחות הסוללה, היות ואפל היא יצרנית מוכרת ומצב כזה לא יקרה, במיוחד אם אתם מבינים איך לשמור על בריאות הסוללה באייפון שלכם. אין חשש לגבי סכנות בטיחותיות, היות ויצרניות של טלפונים חכמים מוכרות כמו אפל למשל, דואגת, כי הסוללה תהיה בטיחותית ומיוצרת בשיטה טכנולוגית מתקדמת ועדכנית. יש לשים לב שלא להגיע למצב של 0%, זה מה שיכול לקצר את חיי הסוללה. יש לדעת, כי לכל סוללה, יש את מחזורי הטעינה שלה. שימו לב לא להטעין סתם את הטלפון הנייד ולשכוח אותו, כאשר הוא עומד על 70%.

 

גם הדור הקודם של סוללות הליתיום, שמרו על הקיבולת שלהן לפי אופן הפריקה והטעינה, כאשר רוב המכשירים אמורים להחזיק כמה מאות מחזורי טעינה. בכל פעם שאתם מטעינים את הטלפון הנייד שלכם, או מטעינים את הנייד שלכם, הסוללה נחלשת לטווח הארוך. רבים היו וכשים טלפונים ניידים חדשים ולפני השימוש הראשון, הם היו מבצעים טעינה ארוכה. היום כבר אין צורך בכך, משום ש סוללות ליתיום בטכנולוגיה של היום, אינן זקוקות לטעינה ארוכה טרם השימוש בטלפונים הניידים בפעם הראשונה כאשר יש לעשות בהם שימוש. בשימוש  של הטלפונים הניידים היום, מספיק טעינה של 70%, גם זה יהיה די והותר, מה שיסייע לכם איך לשמור על בריאות הסוללה באייפון.

 

אין צורך להיות עסוקים במחשבה על טעינת הטלפון הנייד

 למרות כל הנאמר, יש לזכור, כי סוללות של טלפונים חכמים, נועדו על מנת שנשתמש בהם נדע איל לשמור על בריאות הסוללה באייפון. ההמלצה של המומחים בדבר, היא לא לחשוב על מחזורי טעינה של הטלפון החכם שלכם, יש להשתמש במכשיר שלכם לפי ההרגל שלכם והמכשיר הנייד שלכם הוא זה שידע איך לשמור על בריאות הסוללה באייפון. הדבר החשוב הוא, לא להגיע למחזורי טעינה נמוכים במיוחד. מאז שאפל הוסיפה את האפשרות לעקוב אחר שחיקת הסוללה של הטלפון החכם ולהציג את מד בריאות הסוללה, ישנה שאלה שהיא די נפוצה, כמו האם בריאות הסוללה במכשיר שלנו הוא תקין ביחס לזמן מהיום שרכשתם אותו?  התשובה היא, כי קצב השחיקה משתנה בין המשתמשים השונים למשל ישנם כאלה שמשחקים הרבה באפליקציות של תוכנות משחק ואז הסוללה שלהם נשחקת מהר יותר.

 

לפעמים אתם תוהים, למרות שידעתם איך לשמור על בריאות הסוללה באייפון, אם אכן הגיע הזמן להחליף אותה בחדשה. בסופו של דבר לכל דבר יש פגות תוקף ובמיוחד לסוללה של טלפונים ניידים. למרות ששמרתם ומקסמתם את הפעולה של הסוללה ולכן סוללות של מכשירי טלפונים חכמים אינן מחזיקות לנצח. סוללות דורשות טיפול ועשויות להישחק. גיל הסוללה משחק תפקיד חשוב. השאלה היא מתי מומלץ להחליף סוללת אייפון, למרות שהקפדתם איך לשמור על בריאות הסוללה באייפון. אם חשתם באיטיות בסוללה ואתם מטעינים אותה, אך היא מחזיקה מעמד לזמן הרבה יותר קצר מאשר היה קודם לכן, זה הזמן להגיע למעבדת טלפונים ניידים, אשר תבדוק את הסוללה ואם טכנאי הטלפונים יחליט כי אכן הגיע הזמן להחליף את הסוללה אז יש להחליפה.

 

מערכת ההפעלה החדשה של אפל תוסיף לכם 30% בחיי הסוללה

מערכת ההפעלה של אפל, מוסיפה לכם 30% לחיי הסוללה. למשל מצב החושך בתוכנה של IOS3  משמעותי. מצב החושך, נועד להפוך את האייפון שלכם להרבה יותר נוח, כשאר תנאי  החדר חשוכים. מצב ז של חושך בממשק החדש, מעניק עוד 30% לחיי הסוללה, מה שיסייע לכם המון איך לשמור על בריאות הסוללה באייפון.חיי סוללה משתנים בהתאם לבהירות המסך, בדגם האייפון וכן שימוש באפליקציות.טיפ נוסף לגבי איך לשמור על בריאות הסוללה באייפון, הוא שאין סיבה להגדיר את בהירות המסך כאשר אתם נמצאים בכיתה, במשרד או בביתכם. ההמלצה היא להגדיר את הבהירות של המסך ל-20%. מצד שני אל תורידו את רמת הבהירות לנמוכה מדי, כך שלא תצטרכו להתאמץ על מנת לראות מה כתוב על המסך.

 

על מנת להגביר או להנמיך את בהירות המסך באייפון שלכם, החליקו למטה בפינה השמאלית העליונה של המסך או יש להחליק כלפי מעלה מהפינה הימנית התחתונה של המסך לפי דגם האייפון הישנים יותר. יש לגרור בעזרת האצבע את המחוון של הבהירות כלפי מעלה על מנת להגביר בהירות או להנמיך אותה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צרו קשר
message
instagram
whatsapp
phone
waze